Dlouhá vzdálenost – čím delší vzdálenost u mezinárodního stěhování https://www.zahranicnistehovani.cz/, tím více musíte věnovat pozornosti při zajišťování veškerých úkonů, abyste se nemuseli kvůli něčemu vracet nazpět. Něco jiného je stěhovat se z Prahy do Kladna a něco jiného z Klatov do Rotterdamu. Dlouhé vzdálenosti při stěhování vás nutí k maximálnímu soustředění, aby celá akce proběhla na jeden zátah. Většinou se to týká pouze administrativy, s tím ostatním si už většinou poradí stěhováci a mají k tomu také k dispozici potřebnou techniku – dostatečně prostorné kamiony.
Počasí – vrtkavost počasí někdy dovede zkomplikovat stěhovací proces víc, než čekáte, proto se vyplácí stěhování do zahraničí naplánovat tak, aby vás počasí co nejméně ovlivnilo. Není moc dobrý nápad stěhovat se do Finska v lednu, kdy tu vrcholí zima, jsou tu velké sněhové závěje a komplikace v dopravě. Dopravní zácpa vám tu může přivodit mnoho nepříjemností.
Víkendy – pamatujte na to, že stěhování o víkendech bude problém vzhledem k tomu, že platí na většině evropských dálnic zákaz vjezdu kamionům nad tři a půl tuny. Je tedy rozumnější naplánovat stěhování na všední https://www.csfd.cz/film/111223-bubaci-pro-vsedni-den/komentare/ dny. Jistou možností je také stěhování přes noc, toto je výhodné například v létě, kdy jsou přes den tropické teploty, a v noci je naopak teplota příjemná. V noci také klesá silniční provoz téměř na nulu a stěhování je pak výrazně klidnější.
Administrativa – administrativní úkony za vás stěhováci neprovedou, toto musíte zvládnout sami. Vyplácí se na to myslet s velkým předstihem, nejlépe měsíc předem, abyste zvládli pořídit si nové doklady, zařídili si zaměstnání a školy, nahlásili změnu adresy, odhlásili knihovnu, balet, posilovnu, různé půjčovny a další subjekty, kde máte předplatné. Zároveň musíte zvládnout vše kolem nájemních smluv, dodavatelů energií, finančních úřadů, vašeho lékaře a zubaře, zdravotní pojišťovny a dalších úřadů, které s vámi mají co do činění.